Death Note - Recenze

30. ledna 2010 v 19:47 |  Death Note
Název: Death Note (デスノート - Zápisník Smrti)
Edice: 37 TV Episod + 3 filmy
Rok vydání: 3. října 2006
Společnost: Madhouse/NTV/Shueisha/VAP
Tvůrce: Takeshi Obata, Tsugumi Ooba
Žánr: Paranormální, Fantasy, Mystery, Detektivka, Horror (ten horror moc ani ne)


Ve světě Shinigami panuje nuda. Jeden bůh Smrti se rozhodl se pobavit a tak svůj zápisník smrti shodil na zem. Zápisník má moc vzít komukoliv život. A pokud se s ním dobře zachází, tak smrt lze i načasovat a upřesnit.
Tento zápisnk našel velice inteligentní student střední školy Light, který je synem detektiva a žije s milovanou rodinou, ale za to znuděným životem. Zprvu nevěří vlastnostem zápisníku (Na rubu titulní strany je napsán návod). Nakonec mu to nedá a vyzkouší ho. Jakmile zjistí, že Zápisník opravdu dokáže vzít životy, začne uvažovat jinak. Po setkání s majitelem Zápisníku - Shinigamim Ryuukem - se prohlásí na Boha nového světa a rozhodne se, že Svět zbaví všech špatných a zlých lidí. Lidé ho začnou nazývt Kira.
Když náhodná úmrtí věznů nabývají počtu je povolán nejlepší detektiv světa. Tzv. L. Tento L je v utajení. Nikdo nezná jeho tvář a ani hlas. L zjistí, že Kira je z Japonska a dokáže to. Začne bitva dvou inteligencí. Každý má svou spravedlnost. Kirova spravedlnost spočívá v odstranění vrahů a podobných lidí. L-ova spravedlnost spočívá v zákonu a tvrdí, že Kira je vrah, že Vražda, ať už spáchaná za jakýmkoliv účelem je stále Vražda.
Do této ohromné bitvy, kde jde o životy lidí se vmísí "Druhý Kira", který se chce spojit s pravým Kirou. Druhý Kira je dívka Misa, která se do Lighta zamiluje a je schopná pro něho udělat cokoliv. Což se Lightovi hodí a L to způsobí problémy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hinatka Hinatka | Web | 30. ledna 2010 v 23:15 | Reagovat

ahoj spriatelim rada :D:D:D na diplomek hocikoho z Naruta :D:D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama